Loading...

Brodzik posadzkowy – jak wybrać?

Łazienka to takie miejsce w naszym domu, gdzie w zasadzie każdy element jest niezwykle ważny. Bardzo często bywa tak, że to właśnie łazienka stanowi swoistą wizytówkę naszego domu i mówi gościom wiele o tym, jak podeszliśmy do mieszkania. Z tego też powodu, łazienka powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też bardzo przyjemna dla oka i posiadać przez wzgląd na to pewne walory estetyczne. Tym bardziej, że sami w łazience spędzamy dużo czasu, a przecież im bardziej przyjazne pomieszczenie, tym lepiej. Warto pamiętać, że łazienka to w wielu domach także miejsce relaksu, a nie tylko porannej czy wieczornej toalety. Wszystko to sprawia, że do planowania i projektowania łazienki powinniśmy podejść z dużym zaangażowaniem oraz dbałością o szczegóły.

Tym bardziej, że nie za często wprowadzamy w łazience zmiany – wszak jeśli już robimy remont to łazienkę z reguły omijamy szerokim łukiem. Z jednej strony wynika to z trudności takiego remontu, z drugiej strony także z kosztów, jakie są z tym związane. Głównie dlatego warto się przyłożyć do zaprojektowania łazienki i zrobić to raz, a dobrze, by potem móc przez lata cieszyć się łazienką idealną. Ale żeby rzeczywiście taka była, musimy spełnić wiele warunków. Wśród nich jest także wybór odpowiedniego brodzika, jeśli oczywiście zdecydowaliśmy się na zakup kabiny prysznicowej.

W jaki sposób wybrać odpowiedni brodzik?

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się zastąpić tradycyjną kabinę prysznicową nieco bardziej oryginalnym rozwiązaniem.

www.kancelariafavitor.pl małe wanny narożne https://www.mlazienka.pl/s/wanny-narozne-7 sklep internetowy mlazienka.pl

Chodzi tutaj oczywiście o brodzik posadzkowy – w takiej sytuacji bardzo często mamy do czynienia posadzkę z odpowiedniego materiału (najczęściej z gresu), podczas gdy ściany wykonane są na przykład z glazury. Takie rozwiązanie jest zresztą nie tylko bardzo estetyczne, ale też niezwykle funkcjonalny. Jak się bowiem okazuje, brodzik posadzkowy ma naprawdę wiele zalet i nic dziwnego, że z roku na rok decyduje się na nieco tak wiele rodzin. Wśród nich mamy chociażby fakt, że bardzo łatwo jest utrzymać posadzkę w czystości. Dla wielu osób czyszczenie kabiny prysznicowej w tradycyjnym ujęciu jest bardzo męczące i kłopotliwe. Dodatkowo, łazienka z brodzikiem posadzkowym zdaje się być znacznie większa i bardziej przestronna.

Na takie rozwiązanie bardzo często decydują się dziś również osoby niepełnosprawne, dla których jest to znacznie bardziej wygodna opcja niż tradycyjny brodzik – w tym przypadku brodzik posadzkowy oznacza bowiem, że nie ma żadnego progu przed wejściem pod prysznic.