Loading...

Centra

Na rynku akumulatorów samochodowych prosperuje wielu producentów, którzy oferują urządzenia w atrakcyjnych cenach. Jednakże przy zakupie baterii do samochodu warto zwrócić uwagę na firmę, co przełoży się na żywotność i jakość urządzenia. Oczywiście, sprzedawcy będą zachwalać najróżniejsze marki, aby tylko sprzedać zapasy magazynowe.

Warto poczytać coś na temat producentów w Internecie i sprawdzić, czy cieszą się one popularnością oraz niezawodnością. Jedną z firm wartych uwagi, którą my polecamy, jest Centra. Centra to polska marka akumulatorów, która obecnie zarządzana jest przez amerykański koncern Exide Technologies SA oraz jest dziś jednym z wiodących polskich producentów na rynku baterii.

Co ciekawe, firma funkcjonuje już od 1910 roku. Początkowo siedzibę miała w Berlinie, ale po kilkunastu latach przeniesiono ją do Poznania, gdzie funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Akumulatory samochodowe produkowane pod marką Centra są znane na całym świecie i spełniają wymagane w Europie normy.

Ponadto charakteryzują się wysoką niezawodnością oraz jakością, dzięki czemu są wybierane przez wielu właścicieli pojazdów. Warto również dodać, że solidność akumulatorów Centra została doceniona przez takie koncerny jak FIAT Auto Poland, Jaguar czy Toyota, gdzie stosuje się w pojazdach baterie sygnowane logiem Centra. Akumulatory Centra to gwarancja długiej żywotności, wysokiej mocy rozruchowej oraz odporności na ekstremalnie niskie temperatury.

Z tego powodu na zakup baterii tej firmy często decydują się właściciele samochodów, które są dość intensywnie użytkowane.