Loading...

Cruiser – szykowny krewny choppera.

http://www.meblehoreca.pl/meble/krzesla-stalowe

Choppery nie są jedynymi klasycznymi przedstawicielami, tworzącymi legendy amerykańskiej motoryzacji. Pochodzące z ich ojczyzny Cruisery w znacznym stopniu przypominają kultowe i szalenie popularne motocykle z lat czterdziestych i pięćdziesiątych, kryjące się pod takimi powszechnie znanymi nazwami jak Harley Davidson lub Indian.

Tego typu maszyny, podobnie jak popularne Choppery, napędzane są przy użyciu dwucylindrowego silnika, układającego się w kształt litery V. Zastosowane w nich rozwiązania nie są jednak tak zadziwiające i bezkompromisowe jak w Chopperach.

Głównym celem ich konstrukcji jest wspaniała prezentacja i zadawanie szyku, przez co uznawane są za wyjątkowo dostojnych reprezentantów swojego gatunku. Kierowca dosiadający Cruisera może poszczycić się wygodną, wyprostowaną pozycją.

Jest to bardzo istotne przy dłuższych wycieczkach. Komfortu jazdy dopełniają podnóżki, które są dosyć duże.

Charakterystyczne dla tej rodziny motocykli są też pociągłe, smukłe linie błotników. Nadaje to maszynom łagodniejszego, bardziej opływowego wyglądu.

Nie można zapomnieć także o ogromnych, potężnych oponach i trudnej do niezauważenia znacznej liczbie chromowanych dodatków.