Loading...

Czarny terier rosyjski – obrońca i przyjaciel

www.theoldcinema.pl

Czarne teriery rosyjskie to psy obronne. Są duże i masywne, a całe ciało pokryte jest grubą i twardą okrywą włosową. Taki pies potrzebuje regularnej pielęgnacji – kąpieli, strzyżenia i czesania. Jak sama nazwa wskazuje, mają czarne umaszczenie.

Są to psy odważne i silne. Cechuje je pewność siebie i zrównoważony charakter. Dzięki swojemu usposobieniu są podatne na szkolenia. Trzeba zapewnić im stały kontakt z człowiekiem i dużą przestrzeń.

Najlepiej będą czuły się w przestrzennych domach z ogrodem, ale odnajdą się również w małych mieszkaniach w bloku. Jedyne czego nie tolerują to buda i kojec. Nie sprawiają żadnych kłopotów w domu, ponieważ są mało ruchliwe. Czarny terier rosyjski to pies o dwubiegunowym charakterze.

Z jednej strony posiada wrodzony instynkt obronny i cechuje się energią i determinacją w pracy. Z drugiej natomiast, to zwierzę delikatne i opanowane. To zdecydowanie towarzyski pies. Lubi spędzać czas z domownikami, ale jest przyjazny również dla gości, których akceptuje właściciel.

Warto wspomnieć, że czarny terier rosyjski potrafi zaopiekować się dziećmi. Małe pociechy będą mogły czuć się w jego towarzystwie bezpieczne.