Loading...

Domowy piec chlebowy

www.asteriksiobeliks.pl

Kupione pieczywo nigdy nie smakuje tak doskonale, jak to, które dopiero co wyszło z pieca. Nic dziwnego – wyjątkowy aromat świeżo wypiekanego chleba trudno jest zachować na dłużej.

Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na własny piec chlebowy, by codziennie móc rozkoszować się jeszcze ciepłymi, domowymi wyrobami. Jeśli podejmuje się decyzję o budowie takiej instalacji, na początku trzeba pomyśleć, z jakich materiałów ma powstać (muszą charakteryzować się przede wszystkim odpornością na mróz).

Piec można właściwie stworzyć samemu, o ile posiada się dobry projekt jego przyszłej konstrukcji. Jej kształt może być właściwie dowolny, choć najczęściej wybiera się plan czworokąta.

Co ważne, piec musi mieć dobrą, solidnie wykonaną podstawę oraz odpowiednio izolowaną komorę, przeznaczoną do pieczenia. Na miejsce, w którym stanie piec, należy wybrać obszar ogrodu, osłonięty od wiatru.

W pobliżu nie powinny znajdować się żadne łatwopalne przedmioty, by przypadkiem nie doprowadzić do groźnego w skutkach pożaru. Warto zauważyć, że gotowe urządzenie pozwoli użytkownikom na przyrządzanie nie tylko chleba i bułek, ale również znakomitej pizzy.