Loading...

Finanse studenckie – jak sobie radzić z niewielkim budżetem?

Przeprowadzka do dużego miasta, nowe środowisko, życie na własną rękę – pierwszoroczni studenci co roku przeżywają maraton wyzwań. Zwykle utrzymaniem studenta zajmują się rodzice, jednak nie zawsze jest to możliwe. Młody człowiek staje wtedy przed trudnymi wyborami i musi sprostać niełatwej sytuacji.

Jego wyjściem może być kredyt studencki, łączenie studiów z pracą zarobkową oraz oszczędne zarządzanie finansami. Kredyt studencki ma bardzo wiele zalet. Jest on niskooprocentowany, a spłaty rozpoczynają się po 2 latach od czasu ukończenia studiów.

Raty są dwa razy niższe niż transze kredytu, a ponadto najlepszym absolwentom, mogą być one umorzone. Łączenie studiów z pracą nie jest łatwym zadaniem, gdyż trzeba pogodzić obowiązki na uczelni wraz z wymogami pracowniczymi. Są też jednak plusy – nie dość, że student otrzyma pieniądze na utrzymanie, to zdobędzie też cenne doświadczenie w pracy zawodowej.

Oszczędne zarządzanie finansami to oczywiście umiejętność, której młody człowiek musi się nauczyć, a z pewnością okres studiów będzie tu najlepszą szkołą.