Loading...

Jazda poza miastem – cross.

http://www.tanibankiet.pl/meble/krzesla-do-gastronomii

Nie wszystkie motocykle nadają się do poruszania po publicznych drogach. Niektóre z nich stworzone zostały po to, aby jeździć nimi po specjalnie przygotowanych torach lub bezdrożach. Zwykle przeznaczone są dla uzależnionych od adrenaliny miłośników ekstremalnej jazdy.

Crossy, bo tak nazywają się motocykle wyposażone w lekkie zawieszenie i terenowe opony, są idealne do jazdy terenowej. Pozbawione zostają wszelkich części, które mogą dodatkowo obciążać maszynę: kierunkowskazów, zegarów oraz świateł. Służy to także względom bezpieczeństwa, bo w razie ewentualnego upadku nie ma się co zbić.

Nie tylko kierowca uniknie obrażeń, ale również nie będzie musiał często remontować swojego pojazdu. Motory crossowe pozbawione są nawet tablic rejestracyjnych, dlatego też nie można się nimi poruszać po mieście. Ceny tego typu motocykli zwykle nie są zbyt wygórowane.

Należy jednak pamiętać, że są stosunkowo drogie w eksploatacji. Jazda po ekstremalnym terenie powoduje konieczność częstego naprawiania usterek i wymiany części. Dobrze więc, jeśli właściciel potrafi zreperować drobne uszkodzenia we własnym zakresie.

W przeciwnym wypadku powinien przygotować się na pokrycie kosztów serwisowania, które mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy w skali roku.