Loading...

Klasycznie i przytulnie

Czerń i biel to kontrastowe zestawienie idealne, które świetnie odnalazło się we wnętrzach różnego rodzaju. I choć powszechnie sądzi się, że czarno-białe wnętrza są nudne i zimne, obecne trendy pokazują, że klasyka nie musi być nudna, a chłodne barwy mogą skomponować niezwykle przytulne wnętrze z niebanalnym charakterem. Biało- czarne klimaty świetnie wpasują się zarówno w wizję domu nowoczesnego, jak i domu stylizowanego na estetykę retro.

Jednak warto pamiętać, że minimalizm w przypadku tego kontrastu powinien wieść prym, dlatego też nie starajmy się urządzić całego domu w biało- czarnym charakterze. Decydując się na połączenie tych dwóch barw w kuchni, salonie, sypialni czy łazience musimy pamiętać, że aranżacja danego wnętrza w tym zestawieniu musi być niezwykle przemyślana i dopracowana, bowiem w przypadku tak chłodnych kolorów to detale i spersonalizowane akcenty sprawią, że dane pomieszczenie stanie się przytulne i ciepłe. Skrajności nie muszą być złe, o czym najlepiej świadczy kontrastowe zestawienie bieli i czerni w domu.

Nie bójmy się więc odważnych rozwiązań w urządzaniu domu, jeśli mamy pewność, że stoją za nimi konkretne idee i sprecyzowane cele.