Loading...

Konserwacja klem samochodowych

Warto zadbać o klemy w akumulatorze zwłaszcza przed okresem zimowym. Jeśli bardzo długi czas jeździmy samochodem na jednej baterii to na pewno nasze klemy są bardzo zaśniedziałe i trzeba będzie coś z tym zrobić. Dlaczego? Jeśli zaczynają śniedzieć to pojawia się bariera pomiędzy klemą, a akumulatorem, a to oznacza, że nie będzie on we właściwy sposób się ładował. W okresie zimowym oznacza to dla nas poważne problemy. Poza tym, jeśli akumulator przez długi czas się nie doładowuje to będzie mu to bardzo mocno szkodziło, a zatem zdecydowanie lepiej będzie zadbać o klemy.

Jeśli widzimy, że klemy nie nadają się już do niczego, bo są stare, to trzeba będzie wymienić je na nowe. Nie będzie nas to wiele kosztowało, dlatego warto się za czymś podobnym rozejrzeć i wybrać dokładnie to, co nam pasuje. Konserwacja klem akumulatorowych Po zdjęciu klemy trzeba będzie je dokładnie oczyścić. Najlepiej to zrobić szczotką drucianą i papierem ściernym. Musimy być ostrożni żeby sobie krzywdy przy okazji nie zrobić, co wcale nie jest takie trudne.

Skoro klemy są już oczyszczone to teraz warto byłoby posmarować czymś bieguny żeby o wiele lepiej przewodzony był prąd. W tej kwestii opinie są podzielone i każdy ma swój sposób na to żeby klemy dobrze zabezpieczyć. Jedni polecają coś bardzo prostego, ale zarazem skutecznego, czyli wazelinę techniczną. Pozostałe osoby stosują smary grafitowe i miedziowe. Na pewno nie można stosować bardzo popularnego do odkręcania śrub WD-40, bo ten środek do tego kompletnie się nie nadaje.