Loading...

Ładowarki do akumulatorów

www.remontstruga.pl

Akumulator samochodowy generuje prąd elektryczny konieczny do rozruchu samochodu oraz działania urządzeń pokładowych. Jest to bateria, zatem podobnie jak w przypadku tej umieszczonej w telefonie komórkowym lub w laptopie, konieczne jest jej ładowanie. Akumulator w samochodzie rzadko ulega samo rozładowaniu. Najczęściej dzieje się tak przy ekstremalnie niskich temperaturach oraz przy długotrwałym postoju na włączonych światłach.

Zatem, jeżeli przy przekręceniu klucza w stacyjce nie następuje odpalenie silnika, oznacza to, że pora na naładowanie akumulatora. Przedstawiamy kilka ważnych informacji odnośnie ładowarek do akumulatorów samochodowych. Ładowarki do akumulatorów samochodowych określane są jako prostowniki. W zależności od ich konstrukcji na rynku mamy ich kilka rodzajów.

Nowoczesne dźwigi samochodowe CKD o nośności do 30 ton

I tak możemy wybierać spośród prostowników standardowych, mikroprocesorowych oraz trakcyjnych. Te pierwsze są najprostsze w budowie, co powoduje, że ich cena jest również najniższa. Są zbudowane w oparciu o transformator i nie zawierają elektroniki. Bardzo dobrze sprawdzają się przy ładowaniu akumulatorów do samochodów osobowych.

Z kolei prostowniki mikroprocesorowe są bardziej skomplikowane konstrukcyjnie, gdyż podstawę ich działania stanowi mikroprocesor. To gwarantuje całkowite bezpieczeństwo podczas ładowania akumulatora. Ponadto mają szereg zalet. Przede wszystkim nie trzeba wyjmować akumulatora z pojazdu podczas ładowania oraz po naładowaniu baterii automatycznie zaprzestają dalszego ładowania.

Prostowniki trakcyjne znajdują wykorzystanie w ładowaniu dużych akumulatorów do urządzeń elektrycznych, takich jak wózki widłowe.