Loading...

Nieznajomość prawa szkodzi

Każdy obywatel z prawem ma do czynienia na co dzień, często nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Dopiero gdy znajdzie się w sytuacji, która wymaga od nas wizyty w kancelarii adwokackiej czy wstawienia się przed sądem może przekonać się o tym, że nieznajomość przepisów prawnych naprawdę szkodzi i nie usprawiedliwia nikogo fakt, że nie wiedział jak postąpić w danej sytuacji zgodnie z prawem czy też nie zdawał sobie sprawy z tego, że daną kwestię regulują stosowne przepisy prawne.

specjaliści od prawa gospodarczego, prawo gospodarcza prawnik Poznań w Poznaniu Rozwód Gorzów https://wroblewski-adwokat.pl/category/rozwod/ Adwokat Paweł Wróblewski

Gdyby było inaczej system prawny nie funkcjonowałby sprawnie. Konsekwencją owej ignoracji wobec prawa może być to, że nie będziemy mogli korzystać z przysługujacych praw, bowiem nie będziemy wiedzieli, że takowe posiadamy, nie spełniając zaś swych obowiązków można narazić się na niejednokrotnie dotkliwe sankcje.

Prawodawca jest zobowiązany do udostępniania wiadomości o uchwalanych przepisach prawnych w ten sposób, by adresaci, którzy mają być podlegli tym przepisom mogli się z nimi zapoznać, konstytucja zaś stanowi, że nikt nie może być zaskakiwany zmianami w prawie, nowelizacja czy też uchylanie przepisów powinny zachodzić w odpowiednim tempie.