Loading...

Nowoczesne gadżety do kuchni

Gdy remontujemy mieszkanie to obok najważniejszego, czyli wystroju i podstawowych mebli, trochę czasu powinniśmy poświęcić na myślenie o dodatkowych gadżetach, które mogą okazać się na co dzień niezwykle użyteczne, a czasem wręcz niezbędne. Ciekawym pomysłem jest chociażby deska do krojenia ze specjalnym śmietniczkiem.

Pokrojone przez nas warzywa czy owoce, które chcemy użyć, odkładamy na jedną stronę deski, a pozostałości wyrzucamy do małego śmietniczka, łatwo rozdzielając je od potrzebnego do dalszego przygotowywania posiłku jedzenia. Pryskający tłuszcz to olbrzymi problem, szczególnie po remoncie mieszkanie, kiedy nadzwyczaj dbamy o czystość czy to płytek czy ścian.

Dlatego podczas chociażby smażenia możemy patelnią nowym hitem tzw. parawanem z folii aluminiowej, który ochroni ścianę przed tłustymi odpryskami.

Kolejnym udogodnieniem może być klips, który przypinamy do garnka. Czemu on służy? Przede wszystkim temu, aby łyżką, która mieszamy w garnku, miała gdzie się podziać.

Zazwyczaj kilka razy odkładamy ją do zlewu lub po prostu nie wiemy co z nią zrobić, a klips rozwiąże tego typu sytuacje.