Loading...

Ogrzewanie łazienkowe. Rodzaje grzejników

Nowoczesne ogrzewanie łazienkowe nie musi pełnić jedynie funkcji grzewczych, ale coraz częściej staje się elementem dekoracyjnym i praktycznym. Grzejniki łazienkowe wykorzystuje się między innymi jako suszarki. Dostępne są różne rodzaje grzejników, dlatego warto orientować się w ofercie rynkowej, by dobrać odpowiednie ogrzewanie do swojej łazienki.

Grzejniki wodne charakteryzują się znaczną mocą grzewczą i z powodzeniem zastępują klasyczne kaloryfery. Ich wadą jest to, że nie funkcjonują poza okresem grzewczym. Wodne grzejniki należy podłączyć do instalacji ogrzewania centralnego.

Grzejniki elektryczne mają słabszą moc grzewczą i sprawdzą się raczej jako wyposażenie dogrzewające pomieszczenie. Grzejniki wodno-elektryczne umożliwiają ogrzewanie łazienki przez cały czas, bez względu na sezon. Podłączane są do centralnego ogrzewania, ale dodatkowa grzałka elektryczna umożliwia grzanie przez cały rok.

Dostępne są także suszarki elektryczne, które nie pełnią funkcji typowo grzewczych, ale są uzupełnieniem innego systemu ogrzewania, który funkcjonuje w pomieszczeniu.