Loading...

Pies skory do zabawy – szpic fiński

Szpic fiński do nieduży, ale energiczny pies. Jego znakiem rozpoznawczym jest rude umaszczenie. Wywodzi się z Finlandii i to właśnie tam wykorzystuje się go przy polowaniach na małe zwierzęta. Poza terenem Finlandii szpice fińskie są psami do towarzystwa lub zwierzętami wystawowymi. Szpice fińskie wyróżniają się żywym usposobieniem i są szczególnie hałaśliwe. Mogą szczekać nawet do 160 razy na minutę.

W stosunku do swojego właściciela wykazują lojalność i są mu wierne. To dobry wybór dla rodzin z dziećmi, ponieważ pies ma cierpliwą i nieagresywną naturę. Z nieufnością podchodzi wyłącznie do nieznanych mu ludzi i alarmuje właścicieli o obcych gościach swoim głośnym szczekaniem. Pies potrzebuje znacznej dawki aktywności na świeżym powietrzu. To rasa pracująca, dlatego środowisko wiejskie byłoby mu bardziej przyjazne niż to miejskie. Psy myśliwskie wymagają ciągłego ruchu, o który musi zadbać właściciel.

Kuchnie Wrocław - polecam

Szczególnie dobrze czuje się w towarzystwie starszych i energicznych dzieci, które są skore do zabawy i ciągłej aktywności.