Loading...

Plusy ogrzewania podłogowego

www.wik-mar.pl

Ogrzewania podłogowego coraz częściej wypiera klasyczne grzejniki. Dlaczego? Postanowiliśmy przyjrzeć się kilku plusom tej instalacji, które mogą skłaniać coraz więcej osób do jej wyboru.

Na pewno dużym plusem jest to, że rozkład temperatury przy wykorzystaniu tej instalacji jest bardziej korzystny dla człowieka. Przy tym rozwiązaniu wyższa temperatura jest przy podłodze, a niższa przy ludzkiej głowie.

Dzięki czemu odczuwamy komfort cieplny, co ma korzystny wpływ na nasz humor oraz samopoczucie. Instalacja ogrzewania podłogowego zapewnia również oszczędzanie energii.

W porównaniu do instalacji grzejnikowej możemy rocznie zaoszczędzić średnio prawie 15% zużycia energii, co wymiernie przekłada się na pieniądze wydawane na rachunki. Koszty to zawsze bardzo ważny czynnik, wpływający na decyzję.

Jednocześnie ogrzewanie podłogowe zapewnia większą wilgotność. Dzięki temu rozwiązaniu większa jest tak zwana wilgotność względna, co ma korzystny wpływ na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu oraz mieszkaniu.