Loading...

Pomysły na nietypowe domowe schowki

Właściciele mieszkań, które nie imponują swoim rozmiarem, często próbują różnych sposobów na zaoszczędzenie miejsca. Nikt przecież nie lubi, gdy dom zaczyna przypominać składzik, a wszelkie dekoracje giną w natłoku przedmiotów, poupychanych nieestetycznie po kątach. Świetnym sposobem na organizację swoich rzeczy są za to różnego rodzaju schowki. Obecnie bardzo często stawia się na oryginalność, działając w myśl zasady, że skrytki nie tylko mają pomóc w przechowywaniu konkretnych przedmiotów, ale i stanowić ozdobę wnętrza.

Popularne stają się więc półki oraz szafki, montowane w domkach jednorodzinnych pod schodami. W poszczególnych stopniach można także umieścić funkcjonalne szuflady – kiedy będą zasunięte, prawdopodobnie nikt z odwiedzających w ogóle nie zwróci na nie uwagi. Podobne zastosowanie znajdą również podesty, stawiane w kuchniach, pokojach czy holach. Nie zaszkodzi też zamontować małych szufladek pod łóżkiem – wówczas wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy będą stale pod ręką śpiącego.

Dobrym pomysłem na przechowywanie drobiazgów są drewniane skrzynki, pomalowane na interesujące kolory. Bransoletki można też umieścić na szyjkach szklanych butelek, co na pewno przyciągnie uwagę i pozytywnie zaskoczy gości kreatywnością. Jeśli z kolei brakuje miejsca w kuchni, warto samodzielnie stworzyć wąski regalik, który zmieści się w jakiejś niewielkiej szczelinie (na przykład między lodówką a kredensem), a następnie w razie potrzeby bez przeszkód wsuwać go i wysuwać. Dla nadania schowkowi atrakcyjności, wystający bok można pomalować w ozdobne wzory.

Każde mieszkanie, dzięki właściwemu zagospodarowaniu przestrzeni, może stać się przestronne i eleganckie. Kluczem do sukcesu jest pomysłowość przy tworzeniu nowych schowków oraz ich efektowne udekorowanie.