Loading...

Problem z odpaleniem silnika

Kłopoty z odpaleniem silnika prędzej czy później dopadają każdego kierowcę. Jeśli silnik nie chce wystartować przed weekendowym wypadem do hipermarketu – pół biedy. Gorzej, jeśli rano spieszysz się do pracy, a samochód nie ma zamiaru ruszyć. Co można zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej sięgnąć po prostownik z rozruchem, a jeśli Twoje auto ma silnik diesla, to przyda się specjalny rozruch do diesla o większej mocy.

Prostownik tego rodzaju jest o tyle przydatny, że pozwala na natychmiastowe uruchomienie auta, bez konieczności długotrwałego ładowania akumulatora. Jeśli jednak nie masz rozruchu, pozostaje Ci naładować baterię. Samodzielnie lub z pomocą innego kierowcy. Kiedy mogą się pojawić problemy z odpaleniem silnika? Oczywiście przede wszystkim wtedy, gdy nieopatrznie zostawisz włączone światła w zaparkowanym aucie lub też uruchomisz radio i opuścisz samochód.

Wiele urządzeń elektronicznych w samochodach po jakimś czasie deaktywuje się automatycznie, aby nie wyczerpać akumulatora. Jeśli jednak podzespoły nie wyłączą się same… wyzerowana bateria nie będzie miała energii na rozruch. Innym powodem problemów z rozruchem może być niska temperatura. Dotyczy to przede wszystkim starszych akumulatorów i baterii, które są mocno wyładowane lub często niedoładowane.

W takich wypadkach płyn w akumulatorze może zamarznąć, a urządzenie ulegnie uszkodzeniu. Niestety, zamarznięty akumulator jest już zwykle nie do uratowania i będziesz musiał kupić nowe urządzenie.