Loading...

Protokół do spisania

Podczas naszego życia niejednokrotnie przyjdzie nam podjąć różne decyzje. Podpiszemy też setki wszelakich dokumentów, które w pewien sposób wpłyną na nasze życiowe losy, dlatego też czytajmy wszystko z należytą uwagą. Dorosłe życie najczęściej chcemy zacząć we własnych czterech kątach i z kimś u boku. Nie ma w tym nic dziwnego, choć coraz częściej okazuje się, że ani jedno, ani drugie nie jest takie proste.

Zacznijmy jednak od małżeństwa – aby do niego doszło musimy spisać protokół przedmałżeński. Najpierw udajemy się do Urzędu Stanu Cywilnego z aktami urodzenia. Następnie narzeczeni idą spisać protokół przedślubny do Kancelarii Parafialnej. Należy koniecznie zabrać ze sobą zaświadczenie z USC, dowody osobiste, metryki chrztu, jak i świadectwa bierzmowania.

Ostatnio również wymagane jest potwierdzenie ukończenia religii w szkole średniej. Od tej chwili mamy tylko trzy miesiące, aby ewentualnie jeszcze zmienić zdanie, bo nie wypada uciekać sprzed ołtarza. Gdy mamy za sobą spisany protokół możemy spokojnie zabrać się do budowania własnego gniazdka. Tu już będziemy zmuszeni zasięgnąć pomocy adwokatów.

Kupno mieszkania wiąże się z licznymi dokumentami i niestety „papierologię” musimy znieść. Bardzo ważną rolę odgrywa tu notariusz i to w jego obecności powinniśmy podpisywać wszystkie dokumenty dotyczące spraw majątkowych. Nie tylko sporządzi on odpowiednie pisma, ale i zadba o to, aby czynności przebiegły sprawnie. Dokładnie powie nam co, kiedy i gdzie powinniśmy załatwić, by odbiór kluczy przebiegał spokojnie, zaś chwile spędzone we własnym mieszkaniu były szczęśliwe.