Loading...

Przytulny dom w stylu skandynawskim

www.sp225.waw.pl

Moda charakteryzuje się niezwykłą elastycznością i płynnością, dlatego też bardzo łatwo przemierza niezliczone kilometry, pokonuje granice krajów, łamie społeczne stereotypy i podbija serca osób w innej części świata.

Niewątpliwie do tego opisu bardzo pasuje moda na skandynawski klimat przeniesiony za pomocą kolorów i drewna do polskich domów.

A czym charakteryzuje się styl skandynawski? Decydując się na urządzenie domu w klimacie chłodnej Skandynawii, możemy mieć pewność, że mimo niezwykłego minimalizmu i naturalizmu, nasze wnętrza będą przyjemne, ciepłe i bardzo przyjemne.

Styl skandynawski charakteryzuje przede wszystkim prostota, dlatego też w jego ramy wpisują się przede wszystkim takie barwy jak biel czy szarość oraz drewno, które stanowi niezbędny element dekoracyjny wnętrza.

Dom w stylu skandynawskim powinien być pełen naturalnych tkanin oraz użytecznych, prostych mebli, bowiem piękno Skandynawii tkwi w absolutnym minimalizmie.

Drewniane podłogi, jasne kolory, eleganckie meble oraz przyjemne akcenty nawiązujące do kultury skandynawskich krajów w zupełności wystarczą, aby stworzyć niebanalne wnętrza i niezwykle przytulny dom, dlatego też szukając inspiracji, nie bójmy się czerpać ich z północy.