Loading...

Przytulny przedpokój

Podczas urządzania domu czy mieszkania przedpokój traktowany jest najczęściej bardzo powierzchownie, co skutkuje urządzeniem go bez pomysłu i zachowania idei funkcjonalności wnętrza. Nie ulega wątpliwości, że to ogromny błąd, ponieważ przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które wprowadza do dalszej części domu, a więc to on odpowiada za najważniejsze pierwsze wrażenie! Nie trudno się zgodzić z tezą, że przedpokój powinien być funkcjonalny.

Owszem, jest to pomieszczenie, w którym powinniśmy znaleźć dużo rozwiązań do estetycznego przechowywania ubrań czy obuwia, jednakże nie powinniśmy zapominać również o tym, że mimo swojej funkcjonalnej roli wciąż może być to wnętrze niezwykle przytulne. Aby nasz przedpokój był ciepły i klimatyczny, wystarczy że zadbamy o kilka detali, które spersonalizują wnętrze i nadadzą mu niepowtarzalnego uroku.

Przede wszystkim nie bójmy się jasnych kolorów, dużej ilości oświetlenia i luster, bowiem to one są podstawą przyjemnej atmosfery, ale i wrażenia przestrzenności wnętrza. Spróbujmy wkomponować w aranżację wnętrza rodzinne fotografie w niebanalnych ramkach, pachnące rośliny doniczkowe czy drewniane, stylizowane meble.

Proste rozwiązania są zazwyczaj najlepsze, dlatego nie bójmy się ich stosować podczas urządzania przedpokoju. Jednocześnie pamiętajmy, że przedpokój to wizytówka naszego domu, dlatego też dbajmy o to, aby był przytulny i schludny.