Loading...

Przytulny rustykalizm

Styl rustykalny w obszarze projektowanie wnętrz nie jest żadną nowością ani odkryciem ostatnich lat, a jednak odkrywamy go na nowo. Dlaczego? Zauważamy jego ponadczasowość oraz liczne zalety, bowiem jest to konwencja, która pozwala uzyskać wnętrze bardzo ciepłe i przytulne, w którym nie sposób nie czuć się dobrze, bezpiecznie i spokojnie.

Estetyka rustykalizmu stawia przede wszystkim na naturalizm, dlatego tak wiele we wnętrzach rustykalnych drewna oraz kolorów kojarzących się z naturą. Drewno akcentuje się silnie także w meblach, które stylistyką nawiązują do sielskich klimatów wsi, będąc nie tylko przedmiotami użytkowymi, ale i bardzo estetycznymi ze względu na zgrabne, dekoracyjne wykończenia i detale.

Co do elementów dekoracyjnych- styl rustykalny nakazuje unikać tworzyw sztucznych i przepychu. Dodatki są oszczędne i klimatyczne, często są to także antyki czy przedmioty stylizowane na antyki.

Nie ulega wątpliwości, że wnętrza rustykalne charakteryzują się ciepłem i przytulność, dlatego też czujemy się w nich bardzo przyjemnie. Jeśli cenimy sobie harmonię i umiar w estetyce wnętrz, śmiało możemy zainspirować się przytulnym rustykalizmem podczas urządzania domowych przestrzeni.