Rabat na usługi telekomunikacyjne dla osób niepełnosprawnych

Osobom niepełnosprawnym często przysługują ulgi w opłatach za usługi telekomunikacyjne, które są przyznawane przez niektóre firmy. Ulgi te nie należą do ustawowych, tylko są ustalane przez konkretnych operatorów. Dla osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności przyznawane są rabaty w dwóch przypadkach. Pierwszy dotyczy zaburzeń głosu i mowy, a także chorób słuchu.

Dotyczy to osób, posiadających orzeczenie znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, posiadającym symbol niepełnosprawności 03-L. Drugi przypadek dotyczy osób z orzeczeniem znacznym lub umiarkowanym, pod warunkiem, że w łącznym symbolu przyczyny niepełnosprawności występują zaburzenia mowy, głosu i choroby słuchu (03-L). Rabat na usługi telekomunikacyjne udzielane są osobom niepełnosprawnym, które ukończyły już szesnasty rok życia. Ulgę może uzyskać sama osoba niepełnosprawna lub jej opiekun prawny, zamieszkujący stale lub czasowo wraz z chorym.

http://www.lexstrada.pl Kancelaria Adwokacka Paweł Wróblewski LL.M. udziela porady prawne Gorzów Wlkp., Słowiańska 57

Oznacza to, że opiekun posiada stałe bądź czasowe zameldowanie w tym samym lokalu, w którym zamieszkuje osoba niepełnosprawna.