Loading...

Stacje kontroli pojazdów

http://www.bamartech.pl/kategoria-produktu/separatory/

Bardzo ważnym elementem w dbaniu o właściwe działanie auta są przeglądy techniczne, które można określić mianem rutynowych. Są one związane z utrzymaniem pojazdu w dobrym stanie lub przy okazji mają związek z zachowaniem gwarancji producenta na pojazd. Są jednak przeglądy specyficzne, których celem jest spełnienie niektórych wymagań prawnych narzucanych przez ustawodawcę. Jeśli na przykład decydujemy się na sprowadzenie auta z innego kraju, to nie możemy tak po prostu wyjechać nim na ulice.

Najpierw trzeba niejako zalegalizować maszynę w Polsce. Jednym z elementów takiej procedury jest specjalny przegląd techniczny realizowany przez okręgową stację kontroli pojazdów. To rodzaj warsztatu połączonego z usługą rzeczoznawczą. Każda stacja działa na podstawie pozwolenia wydanego przez administrację rządową, a tryb jej funkcjonowania jest ściśle określony przepisami.

W dużym skrócie stacja poświadcza urzędowo, że samochód jest w optymalnym stanie technicznym i może legalnie poruszać się po polskich drogach.