Loading...

Supermoto – super sprawa.

Nie każdy miłośnik szybkiej, ekstremalnej jazdy ma możliwość, by podnosić swój poziom adrenaliny szalejąc na crossie. To właśnie ze względu na tych pozbawionych dostępu do specjalistycznych torów i bezdroży, w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych Austriacy postanowili połączyć zalety jazdy crossem z możliwościami poruszania się po mieście. Tak powstało Supermoto. Najważniejsze wprowadzone zmiany dotyczyły zawieszenia – zostało utwardzone i przystosowane do poruszania się po asfaltowych drogach.

Klockowe opony zamieniono na sportowe, które są szersze i bardziej stabilne. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, dość znacznie wzmocniono także hamulce. Pomimo usprawnień, motocykl nadal może poszczycić się stosunkowo niewielką wagą. Jego silnik ma średnią pojemność, jednak charakteryzuje się dość dużą mocą.

Warto pamiętać, że Supermoto ma również specyficzny, agresywny wygląd, który zwykle w pewien sposób oddaje charakter jego właściciela. O motocyklach tego typu mówi się, że są zabawkami dla dużych chłopców. Ich konstrukcja sprzyja drogowym szaleństwom: jeździe na jednym kole czy kontrolowanym poślizgom. Pasjonaci tej klasy często mogą także brać udział w zorganizowanych wyścigach.