Loading...

Urządzamy balkon

Ci, którzy posiadają w swoim domu lub mieszkaniu balkon, mogą się uważać za prawdziwych szczęściarzy. Nigdzie bowiem nie odpoczywa się tak dobrze i miło jak właśnie na świeżym powietrzu.

Warto tym samym zadbać o atrakcyjne i przytulne urządzenie balkonu, tak by jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie spędzony na nim czas wolny. Podczas aranżowania tego typu miejsca, niezależnie od tego czy jest to balkon, loggia, czy też taras, tak naprawdę nie tyle liczy się ich rozmiar, co dobry pomysł.

Nawet niewielki balkonik może być bowiem idealnym miejscem do relaksu. Najważniejsze ze wszystkiego jest wygodne i nie zajmujące zbyt wiele miejsca siedzisko – może to być gotowy mebel ogrodowy lub też samodzielnie skonstruowany model kanapy utworzony z poduszek i materaca.

Z pewnością przyda się także mały stoliczek lub ława – jeśli miejsca jest bardzo mało, mogą być one narożnikowe – byle tylko można było swobodnie postawić na nich kawę, czy też odłożyć książkę. Barierki balkonowe warto zaprojektować w taki sposób, by nie zasłaniały one widoku, a jednocześnie stwarzały atmosferę prywatności.