Loading...

Wiele motocykli w jednym: Funduro.

Wraz z rozwojem technologii, rosną także wymagania użytkowników wszelkiego rodzaju sprzętów. Ta zależność dotyczy również motocykli. Nic więc dziwnego, że producenci postanowili stworzyć maszynę, która będzie łączyła w sobie zalety różnych rodzajów maszyn: Enduro (cywilnej wersji Crossa), a także motoru turystycznego i sportowego. Funduro, bo taką nazwą określany został tego typu wynalazek, jest stosunkowo młodym typem motocykla.

Pojawił się po raz pierwszy na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Prekursorem tego gatunku była Yamaha TDM, która cieszyła się tak dużym powodzeniem, że pomysły wykorzystane w jej konstrukcji zaczęli powielać również przedstawiciele innych marek. Największą zaletą motocykli Funduro jest ich uniwersalność. Posiadają elastyczne silniki, a także doskonale zrównoważoną wagę i moc.

To właśnie dlatego wspaniale sprawdzają się w ruchu miejskim. Doskonale nadają się jednak również do jazdy po szutrowych drogach. W razie konieczności pozwolą na przeprawienie się przez niewielki strumień. W czasie jazdy po niebezpiecznych, górskich serpentynach mogą zaskoczyć innych motocyklistów swoją prędkością i doskonałą przyczepnością.