Wózki inwalidzkie

www.krakowrazem.pl

Kiedy ktoś nie może się poruszać samodzielnie, niezastąpioną pomocą będzie dla niego wózek inwalidzki. Co ciekawe, na rynku istnieje wiele modeli tego typu pojazdów, dlatego każdy może wybrać według własnych upodobań i zgodnie z konkretną sytuacją. Wózek standardowy jest chyba najpopularniejszym z dostępnych modeli. Posiada on duże koła i solidną konstrukcję. Nadaje się świetnie dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia – niepełnosprawni mogą wybierać spośród wielu najprzeróżniejszych opcji.

Wózek elektryczny świetnie sprawdzi się u osób, które nie mogą bądź zwyczajnie nie chcą korzystać z pomocy osoby towarzyszącej. Ich użytkowanie ułatwia też pokonywanie różnych przeszkód, napotykanych na co dzień po drodze , takich jak chociażby krawężniki. Alternatywą dla takich wózków są wózki składany. Ważą dosyć mało, ponieważ mają się dać swobodnie przenosić z miejsca na miejsce. Ich konstrukcja składa się z lekkiej ramy oraz zdejmowanych kół.

Stanowią one jednak raczej propozycję dla ludzi, którzy częściowo mogą się samodzielnie poruszać, a wózek potrzebują na przykład w przypadku pokonywania dłuższych dystansów.