Loading...

Wszystko o akumulatorach

dbanie.kosmetyk.net.pl

Każdy kto miewał problemy z akumulatorem wie, że ten element auta może być naprawdę kapryśny. Zdarza się, że brak mu mocy rozruchowej i nagle okazuje się, że nie jesteś w stanie ruszyć z parkingu, mimo wielu prób. Wiele akumulatorów, nawet nowoczesnych, źle reaguje na niskie temperatury. Nawet jeśli wydaje Ci się, że o akumulatorach wiesz wszystko, to czasem ten element może Cię niemiło zaskoczyć.

Nie zawsze akumulator jest winny. Czasem wydaje się, że auto nie chce ruszyć z powodu akumulatora, tymczasem to zły stan silnika utrudnia rozruch. Warto zadbać o stan przewodów zapłonowych – w przypadku silników iskrowych oraz o świecę zapłonową lub żarową w przypadku diesla. Inne elementy, które mogą być winne problemom z rozruchem to układ zasilania paliwem oraz rozrusznik.

Oczywiście warto też stosować właściwy olej silnikowy. Jeśli wymieniasz akumulator, możesz sprzęt wybrać samemu, ale dobrze jest też zaufać specjaliście. Dlaczego? Ponieważ odpowiednio dobrany akumulator sprawi, że będziesz miał z autem znacznie mniej kłopotów. Podczas wyboru trzeba zwrócić uwagę na pojemność i napięcie oraz parametry rozruchu.

Kiedy już kupisz akumulator, nie zapomnij regularnie sprawdzać jego stanu technicznego. Podobnie jak inne elementy auta, również części akumulatora mogą zardzewieć. Szczególną uwagę zwróć na bieguny i zaciski. Dobrze jest też przesmarować te elementy techniczną wazeliną, która chroni przed wilgocią i dobrze wpływa na przewodzenie, co ma duże znaczenie dla prawidłowej pracy akumulatora.