Loading...

Wyspa w kuchni

Zagłębiając się w proces eksperymentowania z wystrojem wnętrza kuchni, nie sposób pominąć rozwiązania określanego mianem kuchennej wyspy. Co to takiego? Wyspa w kuchni to wygodne rozwiązanie, stanowiące swego rodzaju stanowisko do pracy, które stanowi odrębną część, która pozostaje niezależna od całej reszty zabudowy.

To miejsce, jak to wyspa, jest ulokowane w środkowej części kuchni i przeważnie jest to kuchenna płyta w towarzystwie obszernego roboczego blatu, ewentualnie zlewozmywaka. Obiekt ten z równym powodzeniem może także posłużyć do spożywania posiłków, przy czym należy pamiętać, że będą w tym przypadku niezbędne podwyższane krzesła, zwane często barowymi.

Choć spożywanie posiłków w takiej aranżacji nie jest pewnie tak wygodne, jak ma to miejsce przy tradycyjnym stole, to jednak z pewnością całość wygląda bardzo nowocześnie i atrakcyjnie. Idealnym uzupełnieniem kuchennej wyspy jest zaaranżowanie nad nią pojedynczych, zwisających lamp, które umożliwią swobodny dostęp do właściwego oświetlenia niezbędnego podczas czynności związanych z gotowaniem.

Dobrze jest jednak wybierać przy tym takie oświetlenie, które podlega możliwości regulacji, czyli przykładowo – po zakończonym gotowaniu można je delikatnie przyciemnić, tak by spożywany posiłek odbywał się w nastrojowej atmosferze.